Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2012. Február 24. 07:03, péntek | Belföld
Forrás: OrintPress

A kismama migrénje összefügg a csecsemőkori kólikával

A kismama migrénje összefügg a csecsemőkori kólikával

Azok a csecsemők, akiknek anyukájuk migrénnel küzd, 2,5-szer nagyobb valószínűséggel kapják el a gyermekkori kólika nevű betegséget, amely erős hasi fájdalommal, görccsel jár.

A kutatók szerint az eredmények azt mutatják, hogy a gyermekkori kólika lehet a későbbi migrén előjele is. „Mivel a migrén egy rendkívüli genetikai rendellenesség, a csecsemőkori kólika egy korai jele annak, hogy a gyermek élete későbbi szakaszában hajlamos lesz a migrénes fejfájásra” - mondta Amy Gelfand, a Kaliforniai egyetem gyermek neurológusa.

A vizsgálat során a kutatók 154 anya és gyermeke esetében hasonlították össze a rizikófaktort. Az eredmények azt mutatták, hogy a csecsemők 29 százalékának, akiknek mamájuk migrénnel küzdött, volt kólikája. Ezzel szemben azoknál, akik édesanyja nem küzdött migrénnel, ez az arány mindössze 11 százalék volt - számol be a kutatásról a webmd.com.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál