Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2012. Május 18. 07:11, péntek | Külföld
Forrás: mno / MTI

A németek fele visszasírja a márkát

A németek fele visszasírja a márkát

Az európai adósságválságra való tekintettel a német polgárok közel fele sajnálja, hogy bevezették az eurót a márka helyett.

Az Infratest dimap közvélemény-kutató intézet csütörtökön ismertetett felmérése szerint a megkérdezettek 49 százaléka vélte úgy, hogy hiba volt szakítani a márkával, 47 százalékuk viszont pozitívan értékeli az euró bevezetését.

Jóval nagyobb volt az egyetértés abban, hogy Görögország tagja maradjon-e az euróövezetnek. A válaszolók kétharmada szerint a görögöknek saját jószántukból távozniuk kellene a valutaunióból. Az ország további támogatását csak a megkérdezettek 23 százaléka helyeselné.

A felmérés ezer választásra jogosult polgár megkérdezésével készült.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld

Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében

Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról

2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan

A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".

2026. Március 02. 10:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán új vezetése tárgyalni akar

Irán új vezetése tárgyalni akar - közölte Donald Trump amerikai elnök a The Atlantic című lapnak nyilatkozva vasárnap, és hozzátette, hogy ő ezt el is fogadta.