Hírek
2011. November 27. 14:51, vasárnap |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
A rendőrség vetett véget az evés-ivásnak
A német rendőrség vasárnap hajnalban szabaddá tette a több ezer tüntetőtől azt a vasútvonalat, amelyen a franciaországi újrafeldolgozó üzemből visszahozott nukleáris hulladékot szállítják Dannenbergbe.
A rendőrök némi ellenállásba ütköztek, de intézkedésük nagyjából békésen zajlott le.
A hulladékot tartalmazó tartályokat Dannenbergben átrakják kamionokra, és így jutnak el a gorlebeni atomtemetőbe.
A tüntetés szervezői szerint körülbelül ötezer, a hatóságok szerint 3500 ember lepte el szombaton a vasútvonalat a Dannenbergtől 20 kilométerre lévő Harlingen falu közelében. Mind a tüntetésszervezők, mind a rendőrség szerint vasárnap hajnali két óráig teljesen fesztelen volt a hangulat, a demonstrálók tábortüzeket gyújtottak, zenéltek, ettek-ittak. Ekkor azonban a rendőrség felszólította a tüntetőket, hogy távozzanak. Többen maguktól elhagyták a vágányok környékét, de a többség nem volt hajlandó erre. A rendőrök fél négy körül elkezdték egyenként elvinni őket egy nem messze kialakított, rendőrautók által körbevett, őrzött helyre. Volt, aki ekkor már nem ellenkezett, de voltak, akiknél fizikai kényszert alkalmaztak. Közben a többi tüntető fütyült, gúnyos mondatokat kiabált.
A rendőrség szóvivője közölte, hogy az őrizetesek kapnak takarót, ételt-ital, de csak azután engedik őket szabadon, hogy a vonat elhaladt. Az AFP fotóriportere szerint az őrizetbe vételek reggel fél nyolcra befejeződtek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 16:00, kedd | Külföld
Kínai külügyminiszter: a világ nem térhet vissza a \"dzsungel törvényéhez\"
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról
2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan
A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".
