Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2016. Június 24. 11:45, péntek | Belföld
Forrás: mti

ÁNTSZ: hat településen kifogásolt a levegő minősége

ÁNTSZ: hat településen kifogásolt a levegő minősége

Az ózonterhelés meghaladta az egészségügyi határértéket csütörtökön hat településen, így Hernádszurdok, Oszlár, Eger, Mosonmagyaróvár, Szombathely és Tököl levegő-egészségügyi helyzete kifogásolt minősítést kapott

- közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) a hivatalos Facebook-oldalán pénteken. Felhívták a figyelmet arra, hogy a meteorológiai előrejelzés és a legfrissebb légszennyezettségi adatok alapján pénteken is a határértéket meghaladó ózonszennyezettség várható.

Az ÁNTSZ azt ajánlja, hogy az erre érzékenyek délben, délután minél kevesebb időt töltsenek a szabadban, tartózkodjanak az aktív testmozgástól, inkább kora reggel és késő este menjenek ki a levegőre.

Címkék: ántsz, levegő, minőség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál