Hírek
2016. Január 14. 10:40, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Árvíz és belvíz is gondot okoz az országban
Több folyószakaszon elsőfokú árvízvédelmi készültséget kellett elrendelni, míg Jász-Nagykun-Szolnok megyében a belvíz miatt van másodfokú készültség
- mondta az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője csütörtök reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Siklós Gabriella kifejtette: a román vízgyűjtő területeken az előre jelzettnél jóval több csapadék esett le, emellett jelentős olvadás is volt, mindennek hatására több árhullám indult el. Az OVF adatai szerint több mint 283 kilométeren van érvényben a legenyhébb, elsőfokú készültség, köztük a Fekete-Körösön és a Zagyván. Siklós Gabriella ugyanakkor jelezte, a Tisza magyarországi szakaszán is kialakulhat az első fokot megközelítő vízszint.
Emellett az elmúlt két napban a szivattyúkat is be kellett indítani a belvíz miatt. A legnagyobb belvízi elöntöttség Jász-Nagykun-Szolnok megyét érinti - mondta Siklós Gabriella, megjegyezve, ha ismét jön a lehűlés és a fagy, várhatóan mérséklődik a helyzet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
