Hírek
2021. November 20. 17:05, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Bakondi: jelentősen növekszik a migrációs nyomás
Jelentősen növekszik a magyar határra nehezedő migrációs nyomás - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 csatorna péntek esti műsorában.
Bakondi György elmondta: ebben az évben mostanáig már több mint 107 ezer illegális migránst és több mint 1100 embercsempészt fogtak el. Ezzel együtt nem csak számokban, hanem szervezettségben, az erőszakos fellépésben is érzékelhető a migrációs nyomás fokozódása - tette hozzá.
A főtanácsadó kiemelte: kerítés, műszaki akadályrendszer nélkül nem lehet szembeszállni ilyen fenyegetéssel.
Bakondi György reményét fejezte ki, hogy a lengyel helyzet nyomán az Európai Unió egy új migrációs politika mentén indul majd el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
