Hírek
2012. Március 22. 07:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: STOP / MTI
Bedőlt devizahitelek: 1,5 százalék lesz a lakbér
Az ingatlan forgalmi értékének másfél százaléka lesz az éves bérleti díja annak a lakásnak, amelyet megvásárol a bajba került devizahitelestől a Nemzeti Eszközkezelő, a korábbi tulajdonos pedig visszabérel a társaságtól.
közölte a kormányszóvivő szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Giró-Szász András tájékoztatása szerint a havi bérleti díj így a megvásárolt ingatlan forgalmi értéke 1,5 százalékának tizenketted része lesz. Az így megállapított bérleti díj "nem jelenthet vállalhatatlan terhet" a bérlőnek - mondta a szóvivő, példaként említve, hogy egy nyolcmillió forint értékű lakás havi díja tízezer forint lesz. Hozzátette, hogy a lakbérek az infláció mértékével megegyezően változnak majd.
Arra, hogy mikortól köthetők meg a bérleti szerződések, közölte: azután, hogy a bank, az eszközkezelő és a jelenlegi tulajdonos között létrejön az a megállapodás, amely alapján az állam lesz a tulajdonos.
Az ócsai szociális családiház-építési programban épülő új ingatlanok éves bérleti díja a forgalmi értékük egy százaléka lesz - részletezte Giró-Szász András, megjegyezve, hogy ezek esetében azért egy százalékot állapított meg a kormány, mert új építésű házakról van szó, amelyeknek nagyobb a forgalmi értéke.
Kifejtette: a Nemzeti Eszközkezelő 2014 végéig 25 ezer - kényszerintézkedésre kijelölt, a törvényi feltételeknek megfelelő - lakóingatlant vásárolhat meg, ebből 8 ezret az idei év végéig. Emlékeztetett továbbá arra, hogy a bérlő egy bizonyos idő után visszavásárolhatja majd az ingatlanát.
Kérdésre elmondta, a programnak "kétféle kifutása is elképzelhető", ezek kidolgozása még folyamatban van. Az egyik lehetőség a már említett visszavásárlás, a másik pedig az, hogy esetleg önkormányzati tulajdonba kerülnek az érintett ingatlanok.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai
Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia
2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld
Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült
Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
