Hírek
2014. Augusztus 02. 09:10, szombat |
Belföld
Forrás: lvp/MTI
Figyelmeztetés: a fél országban felhőszakadás, a másikban hőség lesz
Az északkeleti területek kivételével szombaton is országszerte lehetnek felhőszakadások, a Tiszántúlon viszont már hőségre kell készülni – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A meteorológiai szolgálat az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: szombaton a délutáni óráktól elszórtan ismét várhatók zivatarok, de az északkeleti megyékben csak kis eséllyel. A zivatarok felhőszakadás kísérheti, rövid idő alatt 20-40 milliméter eső is hullhat, helyenként előfordulhat kisebb jég és átmenetileg viharos szél is – tették hozzá.
Három északkeleti megye – Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar – kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki felhőszakadás miatt. Ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 30 milliméternél is több eső hullhat.
Békés, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére a várható hőség miatt ugyancsak elsőfokú figyelmeztetést adtak ki, ezekben a megyékben a napi középhőmérséklet 25 Celsius-fok felett alakulhat.
Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 14 és 19 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet 28 és 34 fok között várható, keleten lesz melegebb.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
