Hírek
2018. Július 26. 18:30, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Fülledt, meleg idő várható záporokkal a hétvégén
A Forma 1-es Magyar Nagydíj idején is folytatódik a meleg, fülledt idő; vasárnap lesz a legmelegebb – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI megkeresésére.
A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint a többórás napsütés mellett a következő három napon erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés és akár több alkalommal is előfordulhat zápor, zivatar a térségben. Csapadék nagyobb eséllyel a délutáni órákban várható – írták, megjegyezve: „ennek mennyisége azonban eléggé bizonytalan, kis eséllyel akár felhőszakadás is előfordulhat”. Heves zivatar azonban csak minimális eséllyel alakulhat ki.
A hétvégén 33. alkalommal rendezik meg a Forma-1-es Magyar Nagydíjat a mogyoródi Hungaroringen.
Vasárnap már valamivel kisebb a csapadék valószínűsége, a jelenlegi kilátások alapján nagyobb esély van száraz futamra. A légmozgás legfeljebb élénk lehet, mindössze zivatar környezetében erősödhet meg a szél. Folytatódik a hőség, a hajnali 21-23 Celsius-fokról délutánra 31-33 fokig melegszik fel a levegő. Vasárnap lesz valószínűleg a legmelegebb idő - közölte a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
