Hírek
2016. Április 15. 07:39, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Három napig Gyula lesz az ország pálinka fővárosa
Három napig Gyula lesz az ország \"pálinka fővárosa\": péntektől vasárnapig rendezik meg a 17. Gyulai Pálinkafesztivált,
amelynek idejére Bagdy Gábor főpolgármester-helyettestől hivatalosan is megkapja a főváros kulcsát a viharsarki fürdőváros.
Az idén újjászervezett fesztiválon az ország mintegy 20 pálinkagyártójának több száz termékével ismerkedhetnek meg a látogatók, a különlegességek között megkóstolhatják például a sárgarépapárlatot is - tájékoztatta Varga-Bora Tímea főszervező az MTI-t.
A gyulai várkertben tartott rendezvényen vasárnap megválasztják a Magyar Pálinka Szépét is, szombat délután pedig kihirdetik a Magánfőzők és Bérfőzetők Országos Párlatverseny eredményeit, amelyre 332 minta érkezett. Ugyanekkor kiderül az is, melyik Békés megyei kereskedelmi főzde mely párlata lesz egy éven keresztül a megye pálinkája. Idén kereskedelmi főzdék csak ebben az egy kategóriában indulhattak a megmérettetésen.
A bírálók 19 aranyérmet, 56 ezüstérmet és 105 bronzérmet ítéltek oda. A díjakat a verseny védnöke, V. Németh Zsolt környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár adja át - mondta el Varga-Bora Tímea.
A szakmai programok sorában szerepel pénteken egy a pálinka jövőjéről szóló konferencia, amelyen Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára mond köszöntőt. A tanácskozáson szó lesz egyebek mellett az adózásról, a jövedéki törvények változásáról, a pálinka pozícionálásáról és a hungarikumokról.
A fesztiválon pénteken Majka és Curtis, az Ismerős Arcok és a hazai pályán játszó Magna Cum Laude együttes lép fel. Szombaton Kis Grófo, Nótár Mary, a Kiscsillag és a Bikini; vasárnap Tolvai Reni, Oláh Gergő, Bódi Guszti és Margó, valamint az Irigy Hónaljmirigy ad koncertet.
A belépődíjas rendezvényre a szervezők 15-20 ezer látogatót várnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet
Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok
Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
