Hírek
2017. Október 02. 07:26, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Hüllőtolvajok fosztogatnak ausztrál állatkertekben
Egy ausztráliai vadaspark teljes hüllőállományát ellopták vasárnapra virradóra.
A betörők kora hajnalban hatoltak be a Newcastle város melletti Blackbutt Rezervátumba, és magukkal vitték az összes kígyót, gyíkot és teknőst.
A betörés miatt a vadaspark kénytelen volt törölni szokásos napi hüllőshowját, amely pedig mindig sok gyermeket vonz.
A Sydneytől 200 kilométerre északra fekvő vadaspark rajongói a közösségi médiában elmondták, hogy a héten más állatkertekbe is betörtek, és a tolvajok hüllők tucatjait vitték magukkal.
Szakértők szerint az Ausztráliában honos állatok illegális kereskedelmét az online piac ösztönzi.
Míg egy kurtafarkú szkink Ausztráliában már 400 ausztrál dollárért (83 ezer forint) is kapható, a nemzetközi kereskedelemben 10 ezer ausztrál dollárt (2 millió forint) is megadnak értük - mondta a The Age című lapnak Rebecca Johnson kutató.
Az ausztrál hatóságok júliusban felgöngyölítettek egy nemzetközi állatcsempészbandát, amelynek szálai Norvégiába és Olaszországba vezettek. Egy ausztrál férfit 2000 dollárra (414 ezer forint) büntettek egzotikus állatokkal való üzletelésért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról
2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan
A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".
2026. Március 02. 15:00, hétfő | Külföld
Kínai külügyminiszter: egy szuverén állam vezetőjének nyílt meggyilkolása elfogadhatatlan
2026. Március 02. 10:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán új vezetése tárgyalni akar
Irán új vezetése tárgyalni akar - közölte Donald Trump amerikai elnök a The Atlantic című lapnak nyilatkozva vasárnap, és hozzátette, hogy ő ezt el is fogadta.
