Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2021. Október 14. 07:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Kezdődnek az őszi érettségik

Kezdődnek az őszi érettségik

Október 15-én, pénteken a nemzetiségi nyelv és irodalom írásbelikkel kezdődik a 2021/2022-es tanév őszi vizsgaidőszaka - közölte az Oktatási Hivatal szerdán az MTI-vel.

A vizsgákat az erre kijelölt középiskolák és a kormányhivatalok szervezik meg. Idén ősszel 193 intézményben 17 399-en érettségiznek, a lebonyolításban 242 érettségi vizsgabizottság működik közre - írta a hivatal.

Közölték azt is, hogy az írásbeli vizsgákat október 15. és október 28., az emelt szintű szóbeliket november 11. és 15., a középszintű szóbeliket pedig november 22. és 26. között tartják.

Az őszi érettségi vizsgaidőszakban rendes, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló és javító, valamint előrehozott vizsgára is lehetett jelentkezni - tették hozzá.

Azoknak, akik tavasszal a koronavírusjárvány miatt nem tudtak eleget tenni vizsgakötelezettségüknek, az érettségi pótlása ingyenes - hívták fel a figyelmet.

Az előrehozott (42,1 százalék) és a szintemelő (25,9 százalék) vizsgák aránya a legnagyobb, ezeket követik a javító (14,2 százalék), az ismétlő (7,6 százalék), a rendes (6,8 százalék) és a kiegészítő (3,1 százalék), valamint a pótló vizsgák (0,3 százalék) - írták.

Az érettségizők várhatóan több mint 19 300 vizsgát tesznek: mintegy 8 700-at emelt, 10 600-at pedig középszinten.

A jelentkezők választása alapján ebben a vizsgaidőszakban - az idegen nyelven teljesíthető vizsgatárgyakat (például történelem, matematika) külön számolva - középszintű érettségit 94, emelt szintűt pedig 62 tantárgyból tesznek - áll a közleményben.

Címkék: ősz, érettségi

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.

2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld

Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV

Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.