Hírek
2013. Február 13. 14:21, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Külföldi sajtó Magyarországról - Osztrák lap az Alkotmánybíróságról
A magyar kormánykoalíciónak az Alkotmánybíróság működését átalakító törvénymódosítására vonatkozó terveiről közölt jegyzetet szerdán a Die Presse című osztrák napilap. A Deutschlandradio Kultur német országos közszolgálati rádió pedig Múltba fordulás a fejekben - a jobboldali eszmerendszer előretörése Magyarországon címmel közölt összeállítást.
"Orbán Viktor toleráns politikus. Elfogadja mások véleményét, mindaddig, amíg az egyezik a sajátjával" - írta Helmar Dumbs a Die Presse című konzervatív napilapban.
"Az alkotmánybíróság most egymás után többször is azt az illetlenséget követte el, hogy ellentmondott a magyar miniszterelnöknek" - fogalmazott a szerző, hozzátéve: ezt nevezik a hatalmi ágak szétválasztásának.
"Úgy tűnik, Orbán Viktor máshogy gondolkozik a hatalommegosztásról: szerinte azt jelenti, hogy mindegyik hatalmi ágnak osztania kell az ő véleményét" - vélekedett a szerző. Véleménye szerint az EU szükség esetén ismét fel fog lépni "korrektorként", a legfontosabb "korrektor" azonban maga a magyar nép, amely látta, hogy Orbán Viktor gyakran nem bánik felelősségteljesen a ráruházott hatalommal.
Ha ez akarata ellen való, akkor a választáson be fogja nyújtani a számlát - írta a Die Presse.
http://diepresse.com/home/meinung/kommentare/1344059/Gewaltenteilung-la-Orbn
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 16:00, kedd | Külföld
Kínai külügyminiszter: a világ nem térhet vissza a \"dzsungel törvényéhez\"
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról
2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan
A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".
