Hírek
2020. Augusztus 07. 14:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Magyarországon egy körül van a koronavírus reprodukciós rátája
Egy körül van a koronavírus reprodukciós rátája, vagyis egy fertőzött egy embernek adja tovább a betegséget
- mondta Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) osztályvezetője péntek reggel az M1 csatornán.
Az epidemiológus kifejtette, ha egy alá esik a ráta, azt jelenti, hogy sikerült megakadályozni a járvány terjedését.
Magyarországon az utóbbi időszakban lokális vagy családi járványról lehet beszélni, és az a cél, hogy az országos terjedést megelőzzék - tette hozzá.
Galgóczi Ágnes kérdésre elmondta: számos vakcinát fejlesztenek a világon, sőt ezek közül több is a klinikai teszt harmadik fázisában van.
Magyarországnak is fel kell készülnie arra, hogy a járványt véglegesen csak a vakcinával tudja blokkolni - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
