Hírek
2021. Március 01. 18:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Növelte a lekötött Pfizer-vakcina mennyiségét Magyarország
Az eddigi 6,5 millió helyett már 10 millió 870 ezer adag Pfizer-BioNTech-oltóanyagot kötött le Magyarország, ezzel is növelve az ilyen típusú védőoltás mennyiségét az országban
- közölte az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs online sajtótájékoztatóján hétfőn.
Müller Cecília elmondta, hétfő hajnalban újabb, 280 ezer adag orosz Szputnyik V védőoltást tartalmazó szállítmány indult el Budapest felé. Ebből a mennyiségből 100 ezer adag a második oltásként beadható vakcina és 180 ezer az első dózisú oltóanyag.
Ez jelentős szállítmány, amellyel nagymértékben növelhető a beoltottak száma - hangsúlyozta a tisztifőorvos.
Az oltási adatokról szólva azt mondta, 685 247 ember az első, 251 691 pedig már a második adag vakcinát is megkapta, ezzel a lakosság arányát tekintve Málta és Dánia után Magyarország lett a harmadik legjobban átoltott ország Európában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
