Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2020. Március 27. 16:58, péntek | Belföld
Forrás: mti

Porfelhő miatt nőtt a légszennyezettség

Porfelhő miatt nőtt a légszennyezettség

Porfelhő miatt emelkedett a szálló por koncentrációja Magyarországon - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Kifejtették: csütörtök délutántól kelet felől megugrott a PM10 koncentrációja Magyarország felett. A jelenség oka ezúttal nem hazai forrásokban keresendő: az Aral-tó elsivatagosodott vidékén kialakult porvihar nyomán a keleti áramlás nagy távolságból szállította az ország fölé a természetes eredetű port.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ adatai szerint kifogásolt a levegő minősége tíz településen, ezek: Budapest, Debrecen, Eger, Kazincbarcika, Miskolc, Nyíregyháza, Putnok, Sajószentpéter, Százhalombatta és Tököl.

A meteorológiai előrejelzés alapján várhatóan javul a levegőminőség a következő napokban - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.