Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2015. Szeptember 07. 07:44, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Több mint ötezer határsértőt fogtak el a hétvégén

Több mint ötezer határsértőt fogtak el a hétvégén

Országszerte összesen 5386 határsértőt fogtak el a rendőrök péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható összesítés szerint pénteken 2181, szombaton 1002, vasárnap 2203 volt az elfogottak száma. 38 gyanúsított ellen embercsempészés, öt esetben pedig közokirat-hamisítás miatt indult büntetőeljárás.

A legtöbb határsértőt mindhárom nap Csongrád megye déli részén fogtak el - közölte a megyei főkapitányság szóvivője.

Szenti Szabolcs elmondta, hogy vasárnap 1991 embert, köztük 518 gyermeket tartóztattak föl, a legtöbben szír állampolgárnak vallották magukat.

A határsértők ügyében idegenrendészeti eljárást kezdeményezett a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni