Hírek
2021. Január 14. 16:08, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Valamelyest csökkent a napi új esetek száma Szerbiában
Valamelyest csökkent az új koronavírussal fertőzöttek napi száma Szerbiában, de továbbra is sokan vannak kórházban - mondta Marijan Ivanusa, az Egészségügyi Világszervezet szerbiai irodájának vezetője csütörtökön.
A RTS szerb közszolgálati televíziónak nyilatkozva azt mondta: a járványhelyzet javult, de továbbra is komoly aggodalomra ad okot. Szerbiában koronavírusos betegek közül 5503-an vannak kórházban, 189-en intenzív osztályon.
Eközben a boszniai Szerb Köztársaságban február 1-jéig meghosszabbították a járványügyi intézkedéseket. Ez azt jelenti, hogy továbbra sem lehet zenés összejöveteleket tartani, és korlátozzák a rendezvényeken résztvevők számát.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma csütörtökre Szerbiában 2267-tel 366 191-re, Koszovóban 299-cel 54 560-ra, Észak-Macedóniában 447-tel 87 590-re, Montenegróban 502-cel 53 840-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 458-cal 116 664-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 25-tel 3664-re, Koszovóban eggyel 1388-ra, Észak-Macedóniában tízzel 2657-re, Montenegróban héttel 721-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 24-gyel 4332-re nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 15:00, szombat | Külföld
Uniós szóvivő: jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára
2026. Április 18. 08:32, szombat | Külföld
Donald Trump: Irán vállalta, hogy soha többé nem zárja le a Hormuzi-szorost
Irán beleegyezett abba, hogy soha nem zárja le újból a Hormuzi-szorost - írta Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán pénteken.
2026. Április 17. 10:00, péntek | Külföld
Donald Trump: tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon
Tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon - jelentette be Donald Trump amerikai elnök csütörtökön, miután egyeztetett a libanoni elnökkel és az izraeli miniszterelnökkel.
2026. Április 16. 17:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: nagyon közel van a konfliktus vége
Donald Trump szerint \"nagyon közel\" van, hogy lezáruljon az iráni konfliktus - az amerikai elnök erről a Fox Business gazdasági televíziónak adott, szerdán sugárzott interjúban beszélt.
