Hírek
2022. Február 10. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Visszahívnak egy jégkrémet etilén-oxid szennyezettség miatt
Visszahívja elővigyázatosságból a 2022.04.30-i minőségmegőrzési idővel rendelkező, ezer milliliteres Grandessa Sorbet citromos jégkrémet az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt.
és a Froneri Ice Cream Deutschland GmbH etilén-oxid szennyezés miatt - közölte az Aldi a honlapján szerdán.
Azt írták, hogy a termék egyik tételében mutatták ki a jégkrém-stabilizátor anyagból származó etilén-oxid jelenlétét.
A szennyezett termékek "rövid távú" fogyasztása nem jelent számottevő kockázatot, azonban hosszú távú, rendszeres bevitele növelheti a daganatos megbetegedések kialakulásának esélyét - közölték. A minden magyarországi üzletben elérhető termék értékesítését felfüggesztették.
Bármelyik üzletben, blokk nélkül is visszatérítik az érintett szavatossági idejű jégkrémet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet
Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok
Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
