Hírek

2024. Február 13. 06:00, kedd | Sport
Forrás: Király Barbara

Vizes vb - Elődöntős és olimpiai résztvevő a női vízilabda-válogatott

Ötméteresekkel legyőzte a magyar pólóválogatott a címvédő és Európa-bajnok holland csapatot a világbajnokságon. Így megvan az olimpiai kvóta, és az elődöntő is!

NEGYEDDÖNTŐ
Magyarország–Hollandia 8–8 (1–1, 3–1, 1–2, 3–4) – ötméteresekkel 5–4

Az első negyedet rögtön ponttal indította a magyar válogatott Garda bombagóljával. Majd a következő percek Aarts és Magyari védéseivel teltek. A 6.percben Moolhuijsen a léc alá lőtt, ezzel kiegyenlítettek a hollandok: 1-1

A második negyed is magyar támadással indult, de az első percek Aarts védéseiről szóltak. A 4.percig kellett várni a negyed első magyar góljára: Gurisatti milliméter pontossággal lőtt a bal felsőbe: 2-1 A következő percben Szilágyi növelte az előnyünket: 3-1 Rogge kihasználta a holland emberelőnyt és védhetetlen labdát küldött a jobb felsőbe. Az utolsó előtti percben Leimeter nagy lóba után a blokkba lőtt, de Keszthelyi a jobb sarokba talált: 4-2

A harmadik negyed kihagyott helyzetekkel és szép védésekkel indult. Az első gól az 5.percben született. Moolhuijsen a jobb felsőbe lőtt: 4-3 Majd gyorsan jött a következő holland gól Rogge révén: 4-4 Az utolsó percben Szilágyi ötről bevarrta a bal felsőbe: 5-4

Az utolsó negyed magyar góllal indult, Keszthelyi 4 méterről a bal alsóba lőtt: 6-4 A következő támadásból a hollandok is eredményesek voltak, Van der Sloot közvetlenül a kapu elől talált be: 6-5 Keszthelyi válaszolt: 7-5 Van der Kraats is beszállt a gólpárbajba. Jobbról ballal két méterről a rövid felsőbe lőtt: 7-6 Az 5. percben Gurisatti a bal felsőbe talált: 8-6 Az utolsó percekben kiegyenlítettek a hollandok. Először a 6.percben, majd 8 másodperccel a vége előtt kaptunk gólt, így ötméteresek következtek.

Az ötméteres párbaj kihasznált helyzetekkel indult. A magyar csapatból mindenki gólt lőtt. A holland csapat is jól kezdte, de Magyari kivédte Rogge lövését, így 5-4-re a mieink hozták el a győzelmet, és ezzel megszerezték a párizsi olimpiai kvótát, és a VB-elődöntőt is.